روغن روانکاری با ایجاد اصطکاک بین سطوح متحرک در تماس باهم، سطح سایش را کنترل می‌نماید. روغن روان کننده مورد استفاده می‌تواند یک ماده مایع، جامد یا پلاستیک باشد. شما می‌توانید جهت اطلاع از قیمت روغن روانکاری دستگاه پنبه زنی به آدرس‌های موجود در سایت مراجعه نمایید.

خرید روغن روانکاری دستگاه پنبه زنی صنعتی

انواع روغن روانکاری دستگاه پنبه زنی

انواع روغن روانکاری دستگاه پنبه زنی انواع مختلفی از روغن روانکاری دستگاه پنبه زنی وجود دارد که می‌توانند برای روغن کاری یک سطح استفاده شوند. روغن گریس رایج ترین آنها است. گریس از روغن و ماده ضخیم کننده برای بدست آوردن قوام آن تشکیل شده است، انواع روغنهای دستگاه پنبه زنی می‌تواند مصنوعی، گیاهی یا معدنی و همچنین ترکیبی از این مواد باشند.
انواع روغن روان کننده کارکردهای مختلفی دارند اعم از: اصطکاک را کاهش می‌دهد. از سایش جلوگیری می‌نماید. از خوردگی تجهیزات جلوگیری کرده.  دما را کنترل می‌نماید. انتقال قدرت و کنترل آلودگی یکی دیگر از کارکردهای انواع روغن روانکاری بوده.
در میان موارد فوق مهمترین کاربرد روغن روانکاری می‌توان به کاهش اصطکاک سطح مورد تماس اشاره نمود.
روغن روانکاری دستگاه پنبه زنی در سه نوع مرز، مخلوط و کامل وجود دارد. در ادامه این مقاله به شرح اجمالی هر یک از این موارد می‌پردازیم.

روانکاری مرزی: روغن کاری مرزی در جایی که شروع و توقف مکرر وجود داشته باشد، و در آنجا شرایط بارگیری وجود دارد. بعضی از روغنها دارای مواد افزودنی با فشار شدید یا ضد سایش برای محافظت از سطوح هستند.
روانکاری کامل: این نوع روان کننده به دو شکل تقسیم می‌شود: هیدرودینامیک و الاستوهیدرودینامیک. روغن کاری هیدرودینامیکی هنگامی اتفاق می‌افتد که دو سطح در حرکت کشویی (نسبت به یکدیگر) کاملاً توسط یک پیوستگی مایع از هم جدا شوند. روغنکاری الاستوهیدروودینامیکی مشابه است اما هنگامی رخ می‌دهد که سطوح در حال حرکت هستند (نسبت به یکدیگر). لایه حرکت و پیوستگی در شرایط الاستوهیدرودینامیکی بسیار نازک تر از روانکاری هیدرودینامیکی است و فشار روی فیلم بیشتر است.
روغنکاری مختلط:  روغن کاری مختلط، تلاقی بین روغن کاری مرزی و هیدرودینامیکی است. در حالی که بخش اعظم سطوح توسط یک لایه روغن کاری از هم جدا می‌شوند، هنوز هم سختی‌ها با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنند. اینجا است که مواد افزودنی دوباره وارد بازی می‌شوند.
با درک بهتر این فرآیند ، باید ساده تر بگوییم که روغنکاری در واقع چیست. این فرآیند جدا کردن سطوح یا محافظت از آنها به روشی برای کاهش اصطکاک، گرما، سایش و مصرف انرژی است. این کار را می‌توان با استفاده از روغن‌ها، گریس‌ها، گازها یا مایعات دیگر انجام داد.

فروش روغن روانکاری صنعتی در تهران

فروش روغن روانکاری صنعتی در تهران مراکز فروش روغن روانکاری صنعتی در تهران با طراحی سایت‌های فروشگاهی امکان خریدی راحت و آسان را برای خریداران خود فراهم نموده است. آنها گالری تصاویر انواع مختلف این نوع روغن را به همراه خصوصیات هر یک و به اضافه قیمت آنها در سایت درج کرده‌اند .اگر شما در امر خرید به مشاوره نیاز دارید می‌توانید با نمایندگان بخش فروش ارتباط برقرار نمایید. آنها همواره به شما کمک خواهند کرد تا پاسخ سوالات خود را به بهترین نحو ممکن بیابید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید