روان کننده ماده ای است که بین دو قسمت متحرک قرار می گیرد، تخریب نمی شود و همچنین لایه ای را تشکیل می دهد که از تماس آن ها جلوگیری می کند و اجازه حرکت آن حتی در دما ها و فشارهای بالا را می دهد. مجموعه ما اقدم به تولید روغن موتور ضد یخ با کیفیت ایرانی مطابق با استاندارد های روز جهان نموده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون این محصول این مقاله را تا انتها مطالعه نمایید.

تولید کننده روغن روانکاری با کیفیت ایرانی

روغن روانکاری با کیفیت چه خصوصیاتی دارد؟

روغن روانکاری با کیفیت چه خصوصیاتی دارد؟ تعریف روانکار با کیفیت این است که  ماده ای (گازی، مایع یا جامد) است که با اصطکاک داخلی مولکول های آنها اصطکاک بین دو قسمت را جایگزین می کند.

مشخصات و ویژگی های روان کننده با کیفیت:
جداسازی سطوح را بدون توجه به بار، دما و سرعت، به حداقل رساندن اصطکاک و سایش حفظ کند.
به عنوان یک مایع خنک کننده عمل کند، گرمای حاصل از اصطکاک یا منابع خارجی را از بین ببرد.
پایدار ماندن به منظور تضمین رفتار مداوم در طول عمر مورد انتظار.
سطوح را از محصولات تهاجمی که در حین کار ایجاد می شوند، محافظت کند.
سطح را از گرد و غبار را تمیز و نگه دارد تا از مشکلات احتمالی هنگام کار جلوگیری شود.

خواص اصلی روان کننده ها که معمولاً در مشخصات فنی محصول ذکر شده است عبارتند از:

ویسکوزیته؛
شاخص ویسکوزیته؛
نقطه ریختن.
نقطه فلش.

ویسکوزیته
ویسکوزیته ویژگی های جریان یک سیال را توصیف می کند. ویسکوزیته روغن های روان کننده با افزایش دما کاهش می یابد و بنابراین باید در دمای معین (مثلاً ۴۰ درجه سانتیگراد) اندازه گیری شود. ویسکوزیته روان کننده ضخامت لایه روغن بین سطوح فلزی در حال حرکت در برابر یکدیگر را تعیین می کند. پرکاربردترین واحد اندازه گیری ویسکوزیته، سانتریستوک (cSt) است.

بنابراین، اگر دو روان کننده با ویسکوزیته یکسان در دمای ۴۰ درجه سانتیگراد مقایسه شوند، روان کننده دارای شاخص ویسکوزیته بالاتر تضمین می کند:

راه اندازی بهتر موتور در دمای پایین (اصطکاک داخلی کمتر)؛
پایداری بیشتر فیلم روان کننده در دمای بالا.

طبقه بندی ویسکوزیمتری
چندین سیستم طبقه بندی ویسکوزیمتری وجود دارد که عموماً توسط یک عدد، محدوده ویسکوزیته کم و بیش محدود مشخص می شوند.

هدف از این طبقه بندی ارائه با شاخص ویسکوزیته، نشانگر سرعت انتخاب مناسب ترین روان کننده برای یک برنامه خاص است. درجه ISO VG معمولاً برای طبقه بندی روغن های صنعتی استفاده می شود. هر درجه نشانگر اختلاف گرانروی سینماتیک در ۴۰ درجه سانتیگراد است.

درجه SAE در بخش موتور و روغن دنده ها استفاده می شود.

شاخص ویسکوزیته
شاخص ویسکوزیته یک ویژگی است که برای نشان دادن تغییرات در ویسکوزیته روغنهای روان کننده به عنوان تابعی از دما استفاده می شود.

نقطه انجماد کاری
نقطه انجماد کاری اشاره به کمترین دما که در آن روان کننده همچنان جریان دارد. در زیر این مرحله،روغن موتور صفر بیست تمایل به ضخیم شدن و متوقف کردن جریان آزادانه دارد.

نقطه اشتعال کاری
نقطه اشتعال کاری پایین تر از دمای بخار است که در آن مخلوط روغن و بخار هوا قابل اشتعال می شود. با گرم شدن تدریجی مخلوط روغن و بخار هوا در یک ظرف آزمایشگاهی استاندارد اندازه گیری می شود تا زمانی که مخلوط مشتعل شود.

خرید روغن روانکاری با قیمت استثنایی

خرید روغن روانکاری با قیمت استثنایی شما عزیزان می توانید اقدام به خرید روغن روانکاری با قیمتی استثنایی نمایید. جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون قیمت روغن روانکاری و یا ثبت سفارش با کارشناسان فروش ما تماس حاصل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید